Σάββατο, Ιανουαρίου 22, 2022

Τρένο ο Παναιτωλικός πέρασε με 4αρα από το Ηράκλειο

>

Την τρίτη νίκη σε επτά ημέρες πανηγύρισε ο Παναιτωλικός κερδίζοντας απόψε στο Ηράκλειο

τον ΟΦΗ με 4-2. Προηγήθηκε στο 8’ με τον Μεντόσα, ο οποίος νικήθηκε αρχικά σε εκτέλεση πέναλτι από τον Βάτερμαν, αλλά με σουτ άνοιξε το σκορ. Στο 43’ ο Νέιρα με σουτ ισοφάρισε και απάντησε δύο λεπτά αργότερα ο Κορνέλιους με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Μπαρμπόσα.

Στο 53’ ο Καρέλης έκανε το 1-3, για να μειώσει στο 66’ με νέο σουτ ο Νέιρα. Το 2-3 διατηρήθηκε χάρις την απόκρουση του Μελίσσα σε πέναλτι του Νέιρα στο 81′. Στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Βέργος διαμόρφωσε το τελικό 2-4, ολοκληρώνοντας με τον καλύτερο τρόπο την προσπάθεια της ομάδας μας, η οποία για πρώτη φορά κερδίζει τον ΟΦΗ στο γήπεδό του.

ΟΦΗ: Βάτερμαν, Μαρινάκης (82′ Στάικος), Βούρος, Διαμαντής, Μπαλογιάννης, Ντε Γκούζμαν (60′ Φαν Ντάινεν), Μεγιάδο, Τοράλ (82′ Ναμπί), Τσιλιανίδης (46′ Ντουρμισάι), Νέιρα, Λάμπρου.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Μελίσσας, Λούι, Μαλής, Κορνέλιους, Χουχούμης, Φλόρες, Αντούνες, Μεντόσα (67′ Ντουάρτε), Μπαρμπόσα (71′ Τσιγγάρας), Μόρσεϊ (82′ Αποστολάκης), Καρέλης (82′ Βέργος).