Κυριακή, Ιανουαρίου 07, 2018

Εύκολο απόγευμα για την Δόξα στο Καινούργιο

>

Με τα γκολ των Ζαφείρη,Dollenga και Γιώτη η Δόξα νίκησε πριν λίγο στο Καινούργιο τους Άτλαντες Αγρινίου για...
την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β'ΕΠΣΑ.

Πλέον με 29 βαθμούς παραμένει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα ισόβαθμη με τον Α.Ο Ρηγανά.

Το φιλμ του αγώνα:

11' Λάθος συνεννόηση Δάρλα με Χρ.Κόκκαλη ,ο δεύτερος προσπάθησε να απομακρύνει με τα πόδια,η μπάλα κόντραρε στον Κορέτση και κατέληξε άουτ
14' Σέντρα από αριστερά Σ.Τζωρτζόπουλου,Ζαφείρης και Λιούλιος βρέθηκαν αφύλακτοι στο δεξιό δοκάρι,ο Ζαφείρης έπιασε το πλασέ ,η μπάλα κόντραρε σε αμυντικούς και πέρασε άουτ
21' Κόρνερ Στρεμμένου ,ο Καγιάντζας προσπάθησε να πιάσει κεφαλιά,η μπάλα έφθασε στον Ζαφείρη που σούταρε και μπλόκαρε ο Μορβάν
22'Σουτ Σ.Τζωρτζόπουλου ,μπλόκαρε ο Μορβάν
29' Γκοοολ (1-0) Συρτή σέντρα του Λιούλιου από δεξιά ,ο Ζαφείρης κοντά στο σημείο του πέναλτι έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και κατέληξε στα δίχτυα του Μορβάν
32' Σέντρα Καγιάτζα από δεξιά , ο Λιούλιος αφύλακτος στο ύψος της μικρής περιοχής έπιασε την κεφαλιά και η μπάλα πέρασε άουτ ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μορβάν
40' Σουτ Αλ.Κόκκαλη ,απέκρουσε ο Μορβάν,η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι και απομάκρυναν οι αμυντικοί στην συνέχεια
50' Πάσα Στρεμμένου από αριστερά στον Ζαφείρη,αυτός απέφυγε αμυντικό στο ύψος της μεγάλης περιοχής και έπιασε δυνατό άστοχο σουτ
52' Απ'ευθείας εκτέλεση φάουλ Σ. Τζωρτζόπουλου ,η μπάλα βρήκε στην πάνω πλευρά του οριζόντιου δοκαριού και κατέληξε άουτ
63' Κόρνερ του Ζαφείρη,η μπάλα πέρασε από όλους,έφθασε στον Dollenga,ο οποίος αφύλακτος 2 μέτρα από το τέρμα ,με πλασέ έστειλε την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι άουτ
80' Γκοοολ (2-0) Σέντρα Κωνσταντίνου από αριστερά ο Γιώτης δεν κατάφερε να πάρει την κεφαλιά,η μπάλα έφθασε στον αφύλακτο Dollenga που από κοντά την έστειλε στα δίχτυα του Μορβάν
86' Γκοοολ (3-0) Σέντρα Ζαφείρη από δεξιά ,η μπάλα έφθασε στον Γιώτη ο οποίος με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 3-0

Οι συνθέσεις:

Δόξα (Τάσος Σπαής) :Κόκκαλης Χρ., Αυγέρης, Τζωρτζόπουλος Σ., Στρεμμένος(71' Κωνσταντίνου) ,Καγιάντζας, Δάρλας, Dollenga, Μπλάνης, Λιούλιος(55' Γιώτης), Ζαφείρης, Κόκκαλής Αλ.

Άτλαντες(Αντώνης Τσιμιδάκης) :Μορβάν ,Μακρής, Τσαμπάκης, Ρεντέλης, Άκυρος, Κερασιώτης, Κύρθος, Αντωνόπουλος, Κορέτσης, Πεσλής Λ.(79' Προδρομίτης), Καρδαράς(68' Θώδης)

Διαιτητές :Καραβασίλης-Προβίδας-Δημονίτσας