Σάββατο, Νοεμβρίου 25, 2017

Δόξα :Διπλό με τεσσάρα στο Παναιτώλιο

>
Με νικήτρια την Δόξα ολοκληρώθηκε το τοπικό ντέρμπι στο Παναιτώλιο ανάμεσα στον γηπεδούχο Ολυμπιακό και την Δόξα Καινουργίου.
Η Δόξα με τα γκολ των...
Γιώτη(41'),Ζαφείρη(69'),Λιούλιου(86') και Κακούρη(91') πέτυχε μια ακόμη σημαντική νίκη και έφθασε τους 20 βαθμούς.
Η Δόξα από το 26' έπαιζε με παίχτη περισσότερο ,καθώς αποβλήθηκε ο Αλτζερίνης με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
Για τον Ολυμπιακό ισοφάρισε ο Τσαντώνης στο 46'.
Τελικό Ολυμπιακός vs Δόξα 1-4

Το φιλμ του αγώνα

4' Κίτρινη κάρτα στον Καγιάντζα για φάουλ
8' Κίτρινη κάρτα στον Αυγέρη για φάουλ
9' Απευθείας φάουλ του Sherdi,η μπάλα στο τοίχος και κόρνερ
10' Εκτέλεση κόρνερ η μπάλα έφθασε στο πίσω δοκάρι και από το μισό μέτρο ο Κωνσταντόπουλος πλάσαρε παράλληλα με το τέρμα και η μπάλα κατέληξε απέναντι άουτ
13' ΄Κίτρινη κάρτα στον Αλτζερίνη για φάουλ στον Αυγέρη
15' Ο Δ.Τζωρτζόπουλος,έκανε την κάθετη πάσα στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού, με τον Γιώτη σε θέση τετ α τετ απέναντι στον Μιχάλη ,ο οποίος μπλόκαρε το πλασέ του επιθετικού της Δόξας
26' Κόκκινη κάρτα στον Αλτζερίνη. Ο Αλτζερίνης έκανε φάουλ στον Κακούρη,δέχθηκε δεύτερη κίτρινη και αποβλήθηκε
26' Κίτρινη κάρτα στον Καζάκο για διαμαρτυρία
27' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπλάνη ,πάνω από το δοκάρι του Μιχάλη και άουτ
29' Ατομική προσπάθεια και σουτ Τσόλκα ,απέκρουσε ο Κόκκαλης
31' Σουτ του Λιούλιου πάνω από το τέρμα
41' Γκοοολ (0-1)  Ατομική προσπάθεια Γιώτη από αριστερά,πέρασε και τον τερματοφύλακα Μιχάλη, πλάσαρε εύστοχα από πλάγια θέση και άνοιξε το σκορ
43' Σέντρα Dollenga από δεξιά ,άστοχη κεφαλιά του Γιώτη ,η μπάλα έφθασε στον Κακούρη που έκανε το σουτ στην εξωτερική πλευρά των διχτύων
46 'Γκοοολ (1-1) Βαθιά μπαλιά Sherdi,βρήκε τον Τσαντώνη ,ο οποίος από θέση τετ α τε με τον Κόκκαλη,παρά την πίεση του Αγγέλη,πλάσαρε εύστοχα και ισοφάρισε
62' Σέντρα Αυγέρη κεφαλιά Ζαφείρη απέκρουσε ο Μιχάλης στην δεξιά του γωνία
63΄' Κίτρινη κάρτα στον Κακούρη για θέατρο
64' Κίτρινη στον Τσαντώνη για φάουλ
69' Γκοολ(1-2) Ο Ζαφείρης από το ύψος του πέναλτι με σουτ έκανε το 1-2
71' Λάθος του Αγγέλη στο ύψος της περιοχής,έκλεψε ο Κόκκαλης του Ολυμπιακού και από πλάγια δεξιά έκανε το ψιλοκρεμαστό πλασέ ,με την μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι και άουτ
83' Σουτ Αλ.Κόκκαλη ελάχιστα άουτ από το δεξί "Γ' του Μιχάλη
84΄ Κίτρινη κάρτα στον Καρόπουλο για διαμαρτυρία
85' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Στρεμμένου απέκρουσε με γροθιές ο Μιχάλης
86' Γκοοολ (1-3) Παράλληλη πάσα του Κακούρη από δεξιά ,ο Λιούλιος από το ύψος της μικρής περιοχής ,έστειλε την μπάλα στα δίχτυα
91' Γκοολ (1-4) Πανέμορφο γκολ από τον Κακούρη,ο οποίος με εντυπωσιακό σουτ από το ύψος της περιοχής έστειλε την μπάλα στο "Γ" του Μιχάλη

Ολυμπιακός Παναιτωλίου(Πάνος Καρόπουλος): Μιχάλης, Κωνσταντόπουλος, Τσόλκας, Γαλάνης, Ruci, Καζάκος, Αλτζερίνης( 26' κόκκινη), Κόκκαλης, Τσαντώνης,Sherdi( 56' Καρόπουλος), Καμζέλης ( 34' Διαμάντης)

Δόξα Καινουργίου(Τάσος Σπαής):Κόκκαλης, Αυγέρης, Τζωρτζόπουλος Δ., Αγγέλης(72' Στρεμμένος), Καγιάντζας, Τζωρτζόπουλος Δ., Γιώτης( 70' Αλ.Κόκκαλης), Μπλάνης, Λιούλιος( 86' Κωνσταντίνου), Κακούρης, Dollenga (50' Ζαφείρης).