Κυριακή, Οκτωβρίου 15, 2017

Ήττα για Δόξα...2-0 από την ΑΕ Αγίου Δημητρίου

>
Την ήττα με σκορ 2-0 γνώρισε η Δόξα στο Β.ΔΑΚ Αγρινίου από την γηπεδούχο ΑΕ Αγίου Δημητρίου.
Στο 37' ο Στεφανόπουλος με κεφαλιά έκανε το 1-0 με τον Λαμπρακόπουλο στο 86' να διαμορφώνει το τελικό 2-0.

Το φίλμ του αγώνα:

16' Σέντρα Κατσαβοχρήστου βρήκε τον Λ.Καλοκαίρη που έκανε το σουτ ψηλά άουτ
19' Σουτ Αλ.Κόκκαλη ο Βασιλόπουλος μπλόκαρε
20' Σουτ Μπόλη ψηλά άουτ
23' Απ'ευθείας εκτέλεσε φάουλ του Στρεμμένου ο Βασιλόπουλος απέκρουσε σε κόρνερ
29' Σουτ Κωνσταντίνου ψηλά άουτ πάνω από τα δοκάρια
37' Γκοοολ 1-0 Σε κόρνερ του Παχή ο Στεφανόπουλος πήρε την κεφαλιά και έστειλε τη μης οπάλα στα δίχτυα δίνοντας το πβάδισμα στην ΑΕ Αγίου Δημητρίου
41' Σέντρα Μπαμπάτσικου ο Λ. Καλοκαίρης έκανε την κοντινή προβολή στέλνοντας τη μπάλα ελάχιστα άουτ
49' Απ'ευθείας εκτέλεση φάουλ Σ.Τζωρτζόπουλου η μπάλα άουτ
52' Εκτέλεση κόρνερ από τον Παχή φάση διαρκείας στην περιοχή της Δόξας ανάποδο ψαλίδι Βέρμπη ο Θεοδψρακόπουλος μπλόκαρε
63' Σέντρα Κωνσταντίνου από αριστερά ο Pollenga έκανε την προβολή άουτ
71' Λάθος της άμυνας της Δόξας ο Αριστόπουλος κυνήγησε τη φάση μπήκε από πλάγια αριστερά έκανε το σουτ στην εξωτερική πλευρά των διχτύων
77' Σημαντιική ευκαιρία για τη Δόξα όταν ο Φ.Δάρλας εκτέλεσε φάουλ ο Τζωρτζόπουλος Σ. πήρε την κεφαλιά με τον Βασιλόπουλο να αποκρούει και στην επαναφορά η μπάλα έφτασε στον Αγγέλη που έκανε το σουτ ψηλά άουτ
86' Γκοοολ 2-0 Από λάθος της άμυνας των αμυντικών της Δόξας ο Λαμπρακόπουλος έγινε κάτοχος της μπάλας, βγήκε τετ-α-τετ με τον θεοδωρακόπουλο πλάσάροντας σωστά και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του
93' Μακρινό σουτ Pollenga στην αγκαλιά του Βασιλόπουλου

ΑΕ Αγίου Δημητρίου (Αγγελος Πανέτας): Βασιλόπουλος, Βέρμπης, Μπαμπάτσικος, Καλοκαίρης Ν., Στεφανόπουλος, Κυτούγιας, Μπόλης (78' Κουτρομάνος), Λαμπρακόπουλος, Κατσαβοχρήστος (88' Κουρέλας), Καλοκαίρης Ελ.(61' Αριστόπουλος), Παχής (70' Ντελής)
Δόξα Καινουργίου (Τάσος Σπαής): Θεοδωρακόπουλος, Αυγέρης (78' Τζωρτζόπουλος Δ.), Κωνσταντίνου, Αγγέλης, Τζωρτζόπουλος Σ., Καγιάντζας, Κακούρης, Μπλάνης, Κόκκαλης Αλ. (46' Γιώτης), Dollenga, Στρεμμένος (63' Δάρλας Φ.)