Κυριακή, Σεπτεμβρίου 17, 2017

Συνεχίζει στο Κύπελλο η Δόξα...1-0 την Ομόνοια Κεχρινιάς

>
Σε ένα μέτριο παιχνίδι στο γήπεδο
Καινουργίου η τοπική Δόξα κέρδισε με σκορ 1-0 την Ομόνοια  Κεχρινιάς και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Αιτωλοακαρνανίας.
Χαρακτηριστικό του παιχνιδού τα πολλά λάθη καθώς οι δύο ομάδες δεν είναι..

ακόμη έτοιμες ενώ δεν βοήθησε και ο κακός αγωνιστικός χώρος του γηπέδου.
Το μοναδικό γκολ που έδωσε και την πρόκριση στην ομάδα του Καινουργίου πέτυχε ο Κακούρης στο 8'.

Του φίλμ του αγώνα:
2' Λάθος κοντρόλ του Αυγέρη ο Μασούρας κλέβει τη μπάλα αλλά πρόλαβε με έξοδο ο Θεοδωρακόπουλος και μπλόκαρε
8' Γκοοολ 1-0 Κόρνερ από αριστερά φάση διαρκείας μέσα στην περιοχή ο Τζωρτζόπουλος γύρισε στον Καγιάντζα που έκανε το σουτ η μπάλα κόντραρε σε σώματα αμυντικών, έφτασε στον Κακούρη που έκανε το σουτ και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα
16' Μακρινό φάουλ του Σρεμμένου στην αγκαλιά του Διγώνη
17' Σουτ Κακούρη από πλάγια δεξιά στην εξωτερική πλευρά των διχτύων
27' Διαγώνιο μπαλιά του Dolenga στον Κακούρη που μπήκε από πλάγια δεξιά και έκανε το σουτ πάνω σε σώματα αμυντικών με τη μπάλα να καταλήγει κόρνερ
36' Κόρνερ του Ζαφείρη ο Καγιάντζας μόνος στην μικρή περιοχή κάνει την κεφαλιά ελάχιστα άουτ

38' Σουτ Ζαφείρη έξω από την περιοχή ψηλά άουτ
45' Σουτ Μασούρα από το ύψος της περιοχής ψηλά άουτ
50' Σουτ Κακούρη λίγο άουτ
51' Κόρνερ Ζαφείρη κεφαλιά Κακούρη λίγο άουτ
53' Μπαλιά Σ.Τζωρτζόπουλου στην πλάτη της άμυνας ο Κακούρης δεν έκανε καλό κοντρόλ και απομάκρυναν οι αμυντικοί
61' Ανατροπή Γιώτη μέσα στην περιοχή με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται για πέναλτι και το διαιτητή να δείχνει "παίζεται"
72' Σουτ Ζαφείρη ψηλά άουτ
80' Ο Μήλιας μπήκε στην μικρή περιοχή από από πλάγια αριστερά αλλά δεν κατάφερε να γυρίσει σε συμπαίκκτη του με τους αμυντικούς της Δόξας να απομακρύνουν τον κίνδυνο

ΔΟΞΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ (Τάσος Σπαής): Θεοδωρακόπουλος, Αυγέρης, Στρεμμένος (87' Κατσούπης), Καγιάντζας (70' Τζωρτζόπουλος Δ), Δάρλας (46' Μπαρδάκης), Τζωρτζόπουλος Σ., Γιώτης, Μπλάνης (77' Κουτσολάμπρος), Dolenga, Ζαφείρης, Κακούρης
ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΕΧΡΙΝΙΑΣ: Διγώνης, Ασπρούδης, Μακραδήμας, Δήμος, Χούτος, Χαρδαλιάς (48' Κατσάνος), Καβαλλάρης (77' Τσιλίκης), Μάνθος Θ. (57' Φλωράκης), Θεοδωράκης, Μήλιας (85' Μάνθος Φ.), Μασούρας