Σάββατο, Φεβρουαρίου 04, 2017

Πανηγυρική επιστροφή για τους "μπέμπηδες"!!!

>

Μεγάλη νίκη σημείωσαν οι  "μπέμπηδες" στον πρώτο και τελευταίο για την τρέχουσα ποδοσφαιρική σεζόν του παιδικού πρωταθλήματος της ΕΠΣΑ ,στην φυσική έδρα της ομάδας,απέναντι στην παιδική ομάδα του Άρη Αιτωλικού...

Οι ποδοσφαιριστές της Δόξας είχαν πολύ καλή απόδοση σε όλο τον αγώνα  με άψογες ενέργειες,ομαδικό παιχνίδι ενώ είχαν για πρώτη φορά τους οπαδούς τους στο πλευρό τους.

Το τελικό 4-1 αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα του αγώνα,καθώς η Δόξα δεν αντιμετώπισε πρόβλημα σε όλη την διάρκεια του αγώνα.

Για την Δόξα αυτή ήταν η δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα.

Το φιλμ του αγώνα:

Το σκορ άνοιξε στο 5' με κεφαλιά ο υψηλόσωμος φορ της Δόξας, Δημητρίου

Στο 35' σημειώθηκε το highlight του αγώνα με την μπάλα να καρφώνεται με δύναμη στο αριστερό Γ της εστίας του Μπέκου από αριστοτεχνικό φάουλ από τα 40 μέτρα του Σοροβού Ι. για το 2-0

Το 3-0,που ήταν σκορ ημιχρόνου σημειώθηκε από τον Δημητρίου σε τετ α τετ έπειτα από την κάθετη μπαλιά του Σοροβού Ι.

Στο Β ημίχρονο υπήρξε αναγκαστική  εσωτερική αλλαγή στους φιλοξενούμενους με τον Μπέκο να μπαίνει ως παίκτης και ο Φουντάς να πηγαίνει στο τέρμα..

Στο 48' εκπληκτικό κόψιμο του Κατσούπη στον Ντελή και κλέψιμο της μπάλας όπου με ταχύτατο σπριντ από αριστερά βγάζει σέντρα και ο Φλωρόπουλος κάνει με κεφαλιά το 4-0

Το τελικό 4-1 σημειώθηκε από απευθείας φάουλ του Λύρου στο 72'

Διαιτητής: Κασβίκης Ι.

Δόξα Καινουρίου (Δάρλας,Τζωρτζόπουλος) Λέκκας (59' Σοροβός Α), Ευθυμίου Σ(64' Λαμπροκωστόπουλος),Κατσούπης, Μανιακός,Σταμούλης (64'Αγγελής),Φουρλής, Ευθυμίου Α(46'Σταμπολίτης),Φλωρόπουλος (53' Γκρίζης),Δημητρίου(62' Τσόλκας), Σοροβός Ι,Μυζήθρας (40' Κωστόπουλος)

Άρης Αιτωλικού (Κυριάκης) Μπέκος Π,Ζούκας,Φουντάς,Μπαρούχος, Μπαστάνης, Μπέκος Δ,Φιλιμέγκας, Ντελής,Μηλιώνης, Λύρος, Σαλλιόν

Ρεπορτάζ για το kainourgiopress,  Χρήστος Σταμούλης

Ο αγώνας καλύφθηκε τηλεοπτικά από το Αχελώος t.v και θα μεταδοθεί σε μαγνητοσκόπηση την επόμενη εβδομάδα.

Θα ακολουθήσει πλούσιο φωτορεπορτάζ και δηλώση του Στέλιου Δάρλα.