Σάββατο, Ιανουαρίου 21, 2017

Προσπάθησαν ,αλλά δεν τα κατάφεραν οι "μπέμπηδες"

>

Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι οι "μπέμπηδες" ηττήθηκαν σήμερα το πρωί στην Γραμματικού από τον τοπικό Αχιλλέα για το παιδικό πρωτάθλημα της ΕΠΣΑ.

Οι Καινουργιώτες  προηγήθηκαν...
με καλή ενέργεια του Γ.Σοροβού και την ασταθή απόκρουση του τερματοφύλακα , στο 10'.

Μετά το γκολ όμως μειώθηκε η απόδοση των παιχτών και ο Αχιλλέας ισοφάρισε σε 1-1 στο 37',το οποίο ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Αχιλλέας πίεσε και στο 46' έγινε το 2-1,ενώ το τελικό 3-1 διαμορφώθηκε στο 77'.

Ή παιδική ομάδα της Δόξας έχει την τιμή να έχει προπονητές , 2 αξιόλογους ανθρώπους ,τον Στέλιο Δάρλα και Δημήτρη Τζωρτζόπουλο, που ο 2ος είναι και παίκτης της αντρικής ομάδας...

Προσπαθούν με πάθος να μεταδώσουν τις γνώσεις τους στα μικρά παιδιά.

Τέλος καλούμε το χωριό μας στον αυριανό αγώνα στο γήπεδο μας ώστε να συνδυαστεί με καλή εμφάνιση ενάντια στις Ελπίδες  Αγρινίου, στις 15:00..

Επίσης ευχόμαστε ταχεία ανάρρωση και άμεση επάνοδο στην αγωνιστική δράση στον πρώην τερματοφύλακα της  Δόξας και πλέον αγαπητό σε όλους, Άνδρεα Ευθυμίου