Σάββατο, Ιανουαρίου 28, 2017

Σημαντική νίκη για την Δόξα

>

Σημαντική νίκη πέτυχε η Δόξα στο γήπεδο του Καινουργίου απέναντι στον Μακρυνειακό για την 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β ΕΠΣΑ.

Με...
σκόρερ τον Χρήστο Κωνσταντίνου στο 46'και τον Θανάση Καγιάτζα στο 88' ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 2-0 πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Μετά την σημερινή νίκη η Δόξα έφθασε τους 32 βαθμούς.

Νίκη με σκορ 2-0 για τη Δόξα Καινουργίου απέναντι στην φιλοξενούμενη ομάδα της Α.Ε. Μακρυνειακός.
Η δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα ισόπαλες χωρίς τέρματα, Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και στο 46' ο Κωνσταντίνου μπήκε από αροιστερά έκανε τη σέντρα σουτ με τον Οικονόμου να αποκρούει αλλά να μην καταφέρνει να αποσοβήσει το γκολ, Το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Καγιάτζας με κεφαλιά σε εκτέλεση φάουλ του Δάρλα στο 88'.
Τι φίλμ του αγώνα:
2' Κόρνερ Τζωρτζόπουλου σουτ Καγιάντζα κατέληξε άουτ
4' Διαγώνιο σουτ Γιώτη αποκρούει ο Οικονόμου
8' Μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ για τον Μακρυνειακό όταν ο Κουμπουλής βγήκε σε θέση τετ-α-τετ με τον Κόκκαλη έκανε το πλασέ ελάχιστα άουτ
9' Δυνατό σουτ Τζωρτζόπουλου ελάχιστα άουτ
19' Σουτ Ντολένγκα από το ύψος της περιοχής πέρασε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
28' Σουτ Κωνσταντίνου απέκρουσε ο Οικονόμοι και απομάκρυναν οι αμυντικοί
35' Σέντρα Τζωρτζόπουλου κεφαλιά Γρομητσάρη από το ύψος της μικρής περιοχής άουτ
36' Σουτ Κόκκαλη απέκρουσε ο Οικονόμου
37' Μακρινό σουτ Οικονόμου Σ. μπλόκαρε ο Κόκκαλης
40' Σουτ Γιώτη στο κάθετο δοκάρι
41' Κεφαλιά Γιώτη από κοντά άουτ
46' Γκοοολ 1-0 Ο Κωνσταντίνου μπήκε με΄σα στην περιοχή από αριστερά έκανε σέντρα - σουτ ο Οικονόμου απέκρουσε αλλά η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα
49' Σέντρα Κωνσταντίνου κεφαλιά Ντολένγκα άουτ
52' Σουτ Οικονόμου άουτ
57' Σουτ Αλ. Κόκκαλη στο κάθετο δοκάρι
84' Σουτ Παπαθανασόπουλου απέκρουσε σε κόρνερ ο Οικονόμου
89' Γκοοολ 2-0 Εκτέλεση φάουλ από τον Δάρλλα κεφαλιά Καγιάντζα στα δίχτυα

Δόξα Καινουργίου (Νίκος Μπόλης): Κόκκαλης, Αυγέρης (83' Ασημακόπουλος), Κωνσταντίνου, Ντίνος (56' Δάρλας), Αγγέλης, Καγιάντζας, Γιώτης, Γρομητσάρης, Κόκκαλης Αλ., Τζωρτζόπουλος Δ, (67' Παπαθανασόπουλος), Dolenga
Α.Ε. Μακρυνειακός (Σπύρος Μπούρδος): Οικονόμου Δ., Βασιλείου, Οικονόμου Α., Demo, Πολύζοα Α., Πολύζος Ε., Οικονόμου Σ., Νικολέτας, Κουμπούλης, Κουμπούλης Ν., Μακόλας (62' Μπούρδος Φ.)
Ρεπορτάζ Κώστας Λούκας
Διαβάστε τις σημαντικότερες φάσεις του αγώνα στο live του kainourgiopress :LIVE ΔΟΞΑ-ΜΑΚΡΥΝΕΙΑΚΟΣ