Σάββατο, Νοεμβρίου 28, 2015

Ήττα για την Δόξα από τον Ατρόμητο Αντιρρίου.

>

Την ήττα με σκορ 3-0 γνώρισε η Δόξα από τον Ατρόμητο Αντιρρίου στον αγώνα που ολοκληρώθηκε λίγο πριν τις 17:00 στο Καινούργιο.Το γήπεδο το οποίο λόγω της έντονης βροχόπτωσης των προηγούμενων ημερών...
ήταν σε κακή κατάσταση,  δυσκόλεψε πολύ τους ποδοσφαιριστές.

Η Δόξα η οποία είχε στην σύνθεσή της πολλούς νεαρούς παίχτες ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και μάλιστα θα μπορούσε να έχει προηγηθεί αν ο διαιτητής δεν έκλεινε τα μάτια στο πέναλτι που έγινε στον Βα.Μήτσιο, ύστερα από καταπληκτική ατομική ενέργεια.Το γεγονός έφερε έντονες διαμαρτυρίες από παίχτες και φιλάθλους αλλά η απόφαση παρέμεινε.Εκτός αυτού 4 λεπτά αργότερα σε μια ακόμη φάση η Δόξα στάθηκε άτυχη,όταν σε στραβοκλωτσιά αμυντικού της φιλοξενούμενης ομάδας η μπάλα  έγλειψε  το αριστερό δοκάρι και πέρασε μόλις άουτ.Και στην επόμενη φάση για την Δόξα στο 33 καταπληκτική σέντρα από αριστερά και κεφαλιά που πέρασε μόλις άουτ.Όμως στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ατρόμητος έκανε το 0-1 και έστειλε τις ομάδες στα αποδυτήρια.Στην επανάληψη ο Κωνσταντίνου εκτέλεσε καταπληκτικά φάουλ στο 52 και ανάγκασε τον αντίπαλο γκολκίπερ σε δύσκολη απόκρουση.Στο 56  μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Ατρόμητος έκανε το 0-2 και στο 71 πέτυχε το 0-3 και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.
Οι φίλαθλοι είχαν έντονα παράπονα από την σημερινή διαιτησία για την φάση του πέναλτι και τα πολλά λεπτά των καθυστερήσεων του Α ημιχρόνου, καθώς και για κάποια σκληρά μαρκαρίσματα σε παίχτες της Δόξας.

Στο τέλος κάποιοι φίλαθλοι περίμεναν εκτός γηπέδου τους διαιτητές για να διαμαρτυρηθούν.Τελικά οι διαιτητές αποχώρησαν υπό την παρουσία αστυνομικής δύναμης με τους φιλάθλους να τους αποδοκιμάζουν και να αποχωρούν ειρηνικά.

Αξίζει να σημειωθεί ότι λίγο πριν το τέλος του αγώνα, παίχτης της φιλοξενούμενης ομάδας, παραλίγο να τραυματιστεί σοβαρά, όταν γλίστρησε αρκετά μέτρα και χτύπησε ευτυχώς ελαφρά στο τσιμέντο ,οι παίχτες και η διοίκηση της Δόξας έσπευσαν να βοηθήσουν τον άτυχο παίχτη και να του συμπαρασταθούν με έκδηλη την αγωνία για τον συναθλητή τους.