Σάββατο, Οκτωβρίου 10, 2015

Παιδικό:Δόξα Καινουργίου, Ατλαντες Αγρινίου 2-3.

>
Την ήττα με σκορ 2-3 γνώρισε η Δόξα στο Καινούργιο από τους Άτλαντες Αγρινίου...
στην πρεμιέρα του παιδικού πρωταθλήματος της Ε.Π.Σ.Ν.Αιτ/νιας.Ο αγώνας ξεκίνησε σήμερα στις 10:30 στο γήπεδο της Δόξας, με τους "μπέμπηδες" να προηγούνται 1-0 με τον Γκρίζη στο 35',το οποίο ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.Στην επανάληψη οι Άτλαντες ισοφάρισαν στο 60',ενώ στο 70' η Δόξα που είχε την υπεροχή προηγήθηκε ξανά στο σκορ με τον Στρεμμένο.Ενώ όλα έδειχναν ότι η Δόξα θα ξεκινούσε με το δεξί το πρωτάθλημα, έμεινε με 10 παίχτες στο 80' ύστερα από αποβολή του Κατσούπη με απ'ευθείας κόκκινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα.Οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν το αριθμητικό πλεονέκτημα και ισοφάρισαν εκ'νέου δυο λεπτά αργότερα,ενώ λίγο πριν συμπληρωθεί ο αγώνας προηγήθηκαν με 2-3 και διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα.Από τους μπέμπηδες που έλεγχαν το παιχνίδι στο μεγαλύτερο μέρος και στάθηκαν άτυχοι στο τέλος, ξεχώρισαν οι Γκρίζης,Στρεμμένος,Ντολέγκας και Αν.Ευθυμίου.