Σάββατο, Οκτωβρίου 24, 2015

Μεγάλη νίκη για την Δόξα, 2-1 τον Αγ.θωμά

>

Στην αναμέτρηση που τελείωσε πριν λίγο στο Καινούργιο η Δόξα πέτυχε πολύ σημαντική νίκη,την δεύτερη κατά σειρά κερδίζοντας ...
τον Αλικυρναϊκό Αγ.θωμά με σκορ 2-1.Με τις καιρικές συνθήκες στο Καινούργιο να είναι ιδανικές για ποδόσφαιρο ευτύχησε να προηγηθεί στο 23 με τον Γιώτη. Όμως οι φιλοξενούμενοι περίπου 5 λεπτά αργότερα ισοφάρισαν με τον Κάκκο.Στο 33 και στο 44 ο τερματοφύλακας τον φιλοξενουμένων σταμάτησε εκπληκτικά τις προσπάθειες του Κακούρη ,με το 1-1 να είναι το σκορ του ημιχρόνου.Στην επανάληψη η Δόξα η οποία ανέβασε ξανά ρυθμούς έχασε μοναδικό τετ-α-τετ στο 55 με τον Γιώτη,ο οποίος από πλεονεκτική θέση έστειλε την μπάλα άουτ.Όμως η υπεροχή της Δόξας απέδωσε 3 λεπτά αργότερα με τον Μπλάνη να κάνει το 2-1 μέσα σε έντονους πανηγυρισμούς από παίχτες και φιλάθλους.Από κει και πέρα ο ρυθμός του αγώνα έπεσε με τους φιλοξενούμενους να έχουν δυο-τρεις αξιόλογες φάσεις.Έτσι το σφύριγμα της λήξης βρήκε νικητή την ομάδα μας με σκορ 2-1.

Στο γήπεδο βρέθηκε αρκετός κόσμος που παρακολούθησε τον αγώνα καθώς επίσης και ο πρόεδρος της ΕΠΣΝΑ κ.Παπαχρήστος.